Z powodu sprzedaży DHK Maximus, zacząłem się rozglądać za nowym modelem o podobnej wielkości. Szukałem, szukałem i trafiłem na model ZD Racing 9021-V3, który jeszcze nie był w sprzedaży. Złożyłem zamówienie 11 stycznia na banggood, a 1 lutego model był już u mnie. Paczkę dostarczył kurier GLS. Niestety paczka była w fatalnym stanie. Karton był otwarty i GLS okleiło go taśmą z informacją, iż paczka dotarła do Polski uszkodzona. Czy tak faktycznie było? Tego nie wiem. Nie zmienia to jednak faktu, że karton był w opłakanym stanie. Liczyłem na to, że model będzie lepiej spakowany. Niestety model był po prostu włożony w pusty karton, który został zamknięty i oklejony taśmą. Koła zostały odkręcone i wrzucone tak po prostu. Karoseria była założona na model, ale wskutek zerowego zabezpieczenia modelu na czas transportu, uległa niestety popękaniu w tylnej części. 

ZD Racing 9021-V3

ZD Racing 9021-V3

ZD Racing 9021-V3

Na szczęście uszkodzenia nie były na tyle poważne, żeby nie dało się czegoś z tym zrobić. Taśma izolacyjna poszła w ruch i karoserię udało się odratować.

ZD Racing 9021-V3

ZD Racing 9021-V3

Sam model prezentuje się następująco:

ZD Racing 9021-V3 ZD Racing 9021-V3

ZD Racing 9021-V3

Jak widać, na tle modeli ZD Racing w skali 1:10, jest znacznie większy. Jest to w końcu skala 1:8. Rozstaw osi to 370mm. Na pierwszy rzut oka po zdjęciu karoserii rzuca się wszechobecne aluminium. Aluminiowa płyta podłogowa, aluminiowe rozpórki dodające sztywności, ogromne aluminiowe amortyzatory, aluminiowe zwrotnice, aluminiowe wieżyczki amortyzatorów. Wszystko po to, żeby model mógł znieść pakiet 6S. Ponadto wahacze są bardzo, ale to bardzo grube. W porównaniu do DHK Maximus są znacznie grubsze i większe.

ZD Racing 9021-V3

Model oczywiście zamówiłem w wersji KIT, a konkretnie DIY czyli Do it Yourself. W praktyce model był cały złożony, z odkręconymi kołami i spojlerem. Oczywiście musiałem założyć mu elektronikę. Postanowiłem tym razem postawić na markowe beszczotkowe combo. Padło na Hobbywing EzRun Max8 150A z silnikiem 4274 2200KV – 6S dla tego zestawu to żaden problem.

Serwo tymczasowo zainstalowałem SPT5425LV-W-25KG, ponieważ takie akurat miałem, a nie chciałem zamawiać póki co nowego. Docelowo planuję jednak jakieś szybsze serwo i myślę tutaj o bezszczotkowym JX BLS-HV7032MG. Instalacja silnika i ESC była bardzo prosta. Serwo również łatwo dało się zamocować.ZD Racing 9021-V3

ZD Racing 9021-V3

Niestety okazało się, że odbiornik którego miejsce przewidzieli nad serwem, nie mieści się w tym miejscu. Nie można zamknąć tego pudełka i musiałem zainstalować odbiornik w innym miejscu. Na szczęście miałem wodoodporny pojemnik i zamontowałem go w innym miejscu.

ZD Racing 9021-V3

ZD Racing 9021-V3

Aparaturę użyłem Flysky FT5. Mam dwie takie ale dokupiłem sobie dodatkowe 3 odbiorniki, żeby móc korzystać z nich w innym modelach. A sama aparatura Flysky GT5 w mojej ocenie jest dużo lepsza od Radiolink. Niestety podczas pierwszego testowego przejazdu okazało się, że coś jest nie tak. Model przejechał dosłownie parę metrów i się zatrzymał. Silnik kręcił ale model nie chciał jechać. Wróciłem do domu i zacząłem szukać przyczyny. Okazało się, że niestety przedni dogbone łączący centralny dyferencjał z przednim dyferencjałem zgubił pin.

ZD Racing 9021-V3

ZD Racing 9021-V3

Na szczęście udało mi się to szybko naprawić i model z powrotem “stanął na nogi”

ZD Racing 9021-V3

Model udało się udało się odpalić. Przyznam się szczerze, że jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z taką bestią. DHK Maximus był fajnym modelem. Bardzo dobrze się prowadził, miał konkretnego kopa. Ale ZD Racing przeskakuje go i to znacznie. Moc, którą dostarcza to combo Hobbywinga jest po prostu niesamowita. Poniżej macie tylko przedsmak tego, co prezentuje to combo w tym podwoziu.

Dzisiaj wieczorem, udało mi się zrobić konkretny test. Niestety nie mam żadnego nagrania. Ale powiem, że model jest niesamowity. Prowadzi się bardzo dobrze a jest potwornie szybki i to zaledwie na pakietach 2x2S łączonych szeregowo, co daje w rezultacie 4S. Zastanawiam się, czy w ogóle ma sens zakładać pakiet 6S, ponieważ na 4S już jest kosmos. NA 6S to sobie tego po prostu nie wyobrażam. Producent deklaruje, że na 2200KV i 6S model ma pojechać 110km/h i powiem Wam, że jest to bardzo prawdopodobne. Znajomy wysłał mi moduł GPS do mierzenia prędkości i jak tylko pogoda pozwoli, to postaram się nagrać i pokazać Wam jak model jeździ oraz zmierzyć prędkość maksymalną na 4S. Na koniec przedstawiam kilka zdjęć modelu.

ZD Racing 9021-V3 ZD Racing 9021-V3 ZD Racing 9021-V3 ZD Racing 9021-V3 ZD Racing 9021-V3

Zobaczcie sobie, jak model lata na 4S. Pakiety niestety nie były naładowane i można odnieść wrażenie, że brak mu mocy ale tak nie jest.

A tutaj naładowałem pakiety 2S 6000mah 50C i drugi 3S 3000Mah 50C, co finalnie dało 5S. Zobaczcie co się dzieje 🙂

AKTUALIZACJA

Jeśli zdecydowaliście się na zakup tego lub innego modelu ZD Racing w skali 1:8, to koniecznie zobaczcie moje nowe filmy. Należy bezwzględnie wzmocnić górne wahacze, ponieważ oba górne, przednie wahacze połamałem przy mega dzwonie. Łatwo to naprawić, jeśli oczywiście znajdziecie połamane części. Sklejamy wahacze kropelką lub podobnym klejem, owijamy taśmą izolacyjną i zaciskamy trytytkami (paski zaciskowe). Serio to działa. 

Podczas dzisiejszej jazdy pękł mi drugi wahacz i na szczęście znajomy miał trytytki. Udało się naprawićwahacz i model wyjeździł cały pakiet 4S 6000mah bez żadnej awarii.

 

Ponadto pojawiła się wersja Buggy RTR oraz Truggy RTR – kod rabatowy TTxBg10

 

 

 

 

2 thoughts on “ZD Racing 9021-V3 – Prawdziwa Bestia

  1. Hej!
    Super prezentacja! Może i ja sobie kupię takiego do pary Maximusa 😉 pozdr!

  2. Fajny, mnie korci ZD 9116 Kit więc chyba podobny ale trochę obawiam się o dostępność części – nowy model i nie wiadomo jak się przyjmie, jednak do 1:10 skali jest tego znacznie więcej, a jak pisałeś części od strady podchodzą które są jeszcze powszechniejsze. Przy takim połączeniu lipo (5s) nie grzeje Ci się pakiet 3s? Ma on połowę mniejszą wydajność prądową niż ten 2s (pojemność x C).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *