Przedstawiam listę (moim zdaniem) części, które można sobie dokupić do WPL KIT. Kupując KIT, należy dokupić elektronikę, której nie ma w KIT. 

Modele dostępne w wersji KIT:

WPL B-1 KIT

WPL B-24 KIT

WPL C-14 KIT

WPL C-14 KIT wersja II

WPL B-16 KIT

WPL C24 KIT

Jak już mamy KIT, to potrzebna będzie elektronika. Ja proponuję coś takiego (serwo jest w KIT w zestawie)

ESC – dedykowane do crawlera – mam i bardzo sobie chwalę, precyzja przy ruszaniu jest bardzo dobra.

Tańszy i mniejszy ESC.

Aparatura – najtańsza dostępna na rynku – 2 kanały.

Jeśli ktoś chce lepszą to polecam AUSTAR AX5S – moja ulubiona.

Pakiet Lipo 2s 850mah

Proponuję sobie dokupić 2 biegową skrzynię biegów z silnikiem 370 – moc jest konkretna. I tutaj uwaga, ponieważ jest opcja kupienia skrzyni osobno albo skrzynia+aparatura AUSTAR – cena jest wtedy bardzo atrakcyjna.

Metalowe wały – plastikowe niestety przy pierwszej jeździe mogą się rozsypać.

Zestaw metalowych ulepszeń układu napędowego – metalowe koła w dyfrach, łożyska, zwrotnice.

Ja polecam jako najlepsze ulepszenia, które w zupełności wystarczą następujące części prócz KIT oczywiście:

Daje nam to kwotę ponad 500zł. Wiem, nie jest to mało. Można oczywiście z czegoś zrezygnować na początku i kupić sam KIT+elektronikę. Ale zapewniam, że apetyt rośnie w miarę jeżdżenia 🙂

Są to moje propozycje oczywiście i nie należy ich traktować jako konieczne. Polecam również zakupić sobie zestaw wtyczek JST jeśli ktoś planuje zostać przy małym ESC

Można sobie dokupić metalowe linki, metalowe mocowania linek oraz większy zestaw ulepszeń ale to już jak ktoś chce. Cena będzie rosła 🙂

A tu pełny wykaz dostępnych części zamiennych do WPL wraz z ulepszeniami.

4 thoughts on “WPL KIT

 1. Cześć!
  Kupiłem córce (sobie 🙂 ) WPL C14 RTR. Nie miałem żadnych podstaw wiedzy szczególnie z elektroniki więc nie chciałem KITu, poza tym miała to być zabawka, nie było planu na ulepszenia. Ale model prowadzi się tak sobie, skręt 0-1, rusza niezbyt płynnie, no i brakuje mu trochę momentu, żeby atakować przeszkody powoli i precyzyjnie. Z lektury bloga wynika, że potrzebuję:
  1. do płynnego ruszania i regulacji prędkości: ESC
  2. do sterowania proporcjonalnego: inne serwo > inna aparatura?
  3. wyższy moment: mocniejszy silnik lub od razu skrzynia 2 biegowa z silnikiem 370 > aparatura z 3 kanałami > zapewne metalowe wały

  Proszę o podpowiedź jak to wszystko ogarnąć, szczególnie pod kątem elektroniki, o której pojęcia wielkiego nie mam.
  Ad1. Jakieś ESC tam jest, trzeba je usunąć, co należy zrobić, żeby nowe działało jak należy, programowanie? 🙂
  Ad2. Czy można prosić o jakiś model serwa który będzie pasował bez cudowania?
  Ad3. wymiana mechanizmu to żaden problem 🙂 ale pojęcia nie mam jak sprawić żeby nowy kontroler obsługiwał wszystko jak należy, załóżmy że kupię ten zestaw aparatura + skrzynia wspomniany we wpisie.

  No i oczywiście jeszcze sprawa jaki standard złączy użyć, ESC ma jakieś, Serwo ma jakieś, odbiornik od kontrolera jeszcze jakiś…

  Pewnie te problemy o których piszę są dla kogoś obeznanego śmieszne, no ale każdy jakoś zaczynał 🙂

  Pozdrawiam

 2. Cześć,
  Po tym co u Ciebie widzę i czytam zaczynam myśleć o zakupie WPL’a C24 Kit i powolnym kompletowaniu elektroniki 🙂
  Zastanawia mnie tylko kwestia silnika 370 ze skrzynią biegów, jak wygląda zmiana biegu na pistolecie? Nigdy nie miałem do czynienia z takim rozwiązaniem.
  Twój link do ESC już nie działa, ale znalazłem nowszy gdzie jest od razu w zestawie z silnikiem 540:
  https://pl.banggood.com/540-Motor-60A-ESC-Carbon-Brushed-110-RC-Crawler-Shaft-3_175mm-RC-Car-Parts-p-1187553.html?ID=47363&cur_warehouse=CN
  Myślisz że dałoby radę włożyć tak duży silnik do tego modelu?
  Oczywiście metalowe części są must have w takim przypadku.

  Przygoda z RC rozpoczęta rok temu od taniego Rock Crawlera 1/18, który to, przez swoją budowę jest mało rozwojowy i tu zaczęło się myślenie. Na osiągi pomogła przetwornica Step-Up i podniesienie napięcia do 8,4V, do tego dokupienie pakietów Ni-Mh 4,8V o pojemności 2400mAh i 3000mAh (pasują w oryginalne miejsce). Zabawka zaczęła szybciej i dłużej jeździć, a jeżdżąc po panelach nawet prawie się ślizga.
  Następnym krokiem jest próba odnalezienia zamiennych metalowych zębatek, bo czuję że te plastiki po moich modyfikacjach długo nie wytrzymają.
  Ostatnim krokiem będzie pewnie wymiana elektroniki i kupno wysokoobrotowych silniczków 130, bo takie rozmiarowo siedzą i większe niestety bez cięcia i dorabiania plastików nie wejdą (ewentualne przewinięcie).

  Pozdrawiam 🙂

 3. Cześć,

  Bardzo fajnie opisałeś tego WPL, aż chce się go przetestować 🙂
  Jako że moja wiedza o RC jest znikoma bo dopiero zaczynam, to chciałbym dowiedzieć się jak działa skrzynia biegów w takich samochodach?
  Chciałbym przeczytać Twoją opinię i Twoje wyjaśnienie tematu.
  Link do ESC, który podałeś niestety wygasł, ale da się na Banggood znaleźć to ESC w komplecie z silnikiem 540, myślisz że da się taki silnik zamontować w tym WPLu? Oczywiście do tego metalowe wały i zębatki.

  Przygoda z RC rozpoczęta od taniego Rock Crawlera 1/18, który ze względu na swoją budowę nie ma praktycznie możliwości rozwoju, no i tu zaczęło się myślenie 😉
  Podniesienie osiągów stosując przetwornicę Step-Up i podnosząc napięcie z 4,8V do 8,4V (bezpieczne dla oryginalnej elektroniki jest chyba 9V), dokupienie pakietów Ni-Mh o pojemności 2400mAh i 3000mAh daje niesamowicie długi czas zabawy tą zabawką i co najważniejsze wchodzą w oryginalne miejsce.
  Zabawka nawet podczas jazdy po panelach próbuje się trochę ślizgać przy skręcie 🙂
  Następnym krokiem będzie znalezienie metalowych zębatek, bo domyślam się że po moich usprawnieniach te plastikowe nie wytrzymają długo.
  Jak już to się uda to przyjdzie pora na elektronikę i może wysokoobrotowe silniczki 130 (po silniku na oś), innych nie da się włożyć bo obudowa silnika jest zrobiona na wymiar, a nie chce ingerować w oryginalną oś, ewentualnie przewinięcie tych silniczków. Oby tylko przetwornica dała radę i się nie usmażyła.

  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *