Jestem w trakcie budowy kolejnego modelu. Tym razem, postanowiłem kupić jakieś podwozie TC. Wpierw chciałem kupić Maverick Strada TC i go przerobić, ale finalnie znajomy zaproponował mi podwozie MST XXX-R i powiem szczerze, że był to strzał w dziesiątkę. Podwozie jest bardzo dobrze wykonane. Użyte materiały stoją na bardzo wysokim poziomie. To nie Himoto, HSP, czy Strada. Nie ma tutaj żadnych luzów w zawieszeniu.

 

Jak widzieliście na filmie, w modelu póki co siedzi silnik szczotkowy klasy 550 17T, 60A ESC i jakieś stare serwo, które miałem luzem. Odbiornik póki co przełożyłem z Wltoys 144001 (używam tam Flysky GT5) żeby zobaczyć jak to podwozie się w ogóle zachowuje. I powiem szczerze, że jeździ bardzo dobrze. Najlepiej chyba ze wszystkich tego typu modeli, jakie miałem przyjemność mieć u siebie. Co będzie docelowo:

A jeśli ktoś szuka modelu tego typu i chciałbym iść na maxa po kosztach, to proponuję następujący zestaw (ceny zaokrągliłem):

Daje nam to kwotę około 620zł za model w wersji bezszczotkowej, a przy okazji wiele samemu można się nauczyć, ponieważ wszystko tak na prawdę będziemy sobie budowali sami. Jeśli uda Wam się kupić w tej cenie w Polsce nowy model tego typu i w wersji bezszczotkowej, to nic tylko brać.

Pakiet i ładowarkę zakładam, że każdy posiada, ale jeśli nie posiada, to proponuję:

Mogą się również przydać takie oto dwa systemy mocowania karoserii:

Oczywiście wszystkie części są moją indywidualną propozycją i każdy tak na prawdę może sobie sam wszystko dobrać. Wrzuciłem Wam taki zestaw, ponieważ co chwilę ktoś mnie pyta o taki setup.

 

A jeśli ktoś szuka prawdziwej rajdówki i nie chce się bawić w kombinowanie, to zostaje tylko jedna opcja – TAMIYA XV-01.

 

A oto film z pierwszej jazdy 🙂

 

 

Model po ustawieniach jeździ tak 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *