Od jakiegoś czasu coraz bardziej podoba mi się precyzyjna jazda modelem w terenie. Postanowiłem spróbować zmodyfikować mojego Feiyue tak, aby mógł jeździć w trochę cięższym terenie. Budowa jest niestety taka a nie inna i nie będzie to 100% crawler. Nisko osadzone podwozie oraz przednia konstrukcja antykolizyjna uniemożliwia to. 

Trzeba było coś z tym zrobić. Na początek zamówiłem sobie zębatkę 15T o module 48P, ponieważ taki moduł pasuje do Feiyue. Długo szukałem jaki moduł będzie pasował i znalazłem taką informację na forum rcgroups. Żeby zębatka mogła zadziałać w modelu, niezbędna była modyfikacja skrzyni biegów. Nie była trudna, każdy może ją sam zrobić:

Kolejną rzeczą jaką zrobiłem, było zmiana mocowania przednich amortyzatorów. W tym celu zdemontowałem amorki wraz z popychaczami i cięgnem popychającym i zrobiłem coś takiego:

Feiyue front rebuild shocks mount

Feiyue front rebuild shocks mount

Do zbudowania metalowych wież użyłem metalowych blaszek, które kosztują aż 0,99zł za sztukę. Do tego kupiłem garść śrubek M3 i M4, nakrętki oraz podkładki, za które wydałem astronomiczną kwotę 3,60zł :). Blachy wygiąłem przy pomocy kombinerek oraz przykręciłem jak na zdjęciach powyżej. Zainstalowałem amorki olejowe 85mm Absima AB1BL. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przednie zawieszenie otrzymało większy skok od fabrycznego.

Obecnie czekam na nowe sprzęgło oraz silnik 2800KV, ponieważ mój 3600KV zaczął nawalać – nie wiem czemu.

Na szczęście dzięki materiałowi wideo banggood zwróciło mi za całość tj. 93zł za silnik oraz ESC, ponieważ były kupione jako COMBO. Duży plus dla sklepu. Pieniądze otrzymałem po 3 dniach od zgłoszenia reklamacji – nie musicie się martwić o gwarancję. W banggood.com nie ma z tym problemu. Wystarczy nagrać film i przesłać na YT i wysłać im link do filmu.

Zamówiłem sobie również nowe koła, duże, pneumatyczne AUSTAR.

Jak już wszystko będę miał do kupy poskładane tj. dostanę nowy silnik, nowe sprzęgło oraz koła, zabieram się do składania i jakiegoś małego trialu. Film na pewno się pojawi na moim kanale 🙂

2 thoughts on “Projekt crawler

  1. A czemu nowe sprzęgło zamawiałeś, rozsypało się czy jakieś nowe lepsze?

    1. Musiałem zamówić nowe, bo tarcza sprzęgła już jest zużyta. To normalny element podlegający zużyciu jak w samochodzie 🙂
      Nie mieli akurat na stanie tylko tarcz więc zamówiłem cały element. Będę miał na zapas koła sprzęgła 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *