Dużo osób ostatnio pyta mnie o pakiet do Feiyue, ponieważ seryjny Li-ion 1500mah 7,4V wystarcza na max 30 minut spokojnej jazdy.

Ja zakupiłem sobie jakiś czas temu Gens Ace LiPo 2S 4200mah 60C. Konkretnie kupiłem go na rc-team.pl.

Niestety kiedy ja go kupowałem, kosztował ponad 150zł a obecnie tylko 89zł.

Zastanawiacie się pewnie jak udało mi się wpakować tak wielki pakiet do Feiyue. Zrobiłem to tak:

Jedyną rzeczą którą muszę zrobić, to przelutować banany, które wchodzą w pakiet, ponieważ mogą się uszkodzić przy przewrotce. Najlepiej za poradą znajomego Rafała 😉 końcówki przylutować pod kątem 90 stopni, żeby szły równoległe po pakiecie a nie wystawały jak teraz. Do zamocowania użyłem 3 pasków z rzepami, które dostałem do MST oraz pakietu 3S stosowanego w Jeepie. Sprawdza się to idealnie. Pakiet nie wypada i się nie przesuwa. Trzeba tylko mocno ściągnąć każdy z pasków i gotowe.

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Mianowicie, zmieniając elektronikę na bezszczotkową, czas jazdy na pakiecie znacznie nam się wydłuża, ponieważ silniki bezszczotkowe są mniej prądożerne. Czas jazdy znacznie się wydłuża. Przykładowo, moje Feiyue na takim pakiecie 4200mah jeździ godzinę. Nie udało mi się go rozładować, ponieważ szybciej mi się znudziło 🙂 Model na tym pakiecie 60C ma niesamowitą moc. Przy silniku 2800KV przód przy agresywnym starcie zawsze szedł mi w górę. Musiałem na aparaturze zmniejszyć zakres mocy na przepustnicy, bo nie można było modelu opanować 🙂 Koła które mam założone mają za słabą przyczepność i muszę poszukać jakiś innych.

Kolejna sprawa którą chciałem napisać dotyczy metalowych wałów do Feiyue. Oto jakie wały metalowe możemy kupić do Feiyue:

Tylny

Środkowy

Przednie

I tu stop. Przed założeniem wałów do motelu, trzeba koniecznie dokręcić wszystkie robaczki, które są w wałach. Dlaczego? Dlatego że nie są one po wyjęciu z opakowania po zakupie dokręcone. Jeśli tego nie zrobimy, to podczas jazdy zgubimy robaczki i wały się rozpadną. Parę dni temu miałem taką przygodę ale na szczęście znalazłem wszystkie zgubione części. Dodatkowo polecam również zabezpieczyć robaczki przed wykręcaniem np. lakierem do paznokci – tak dokładnie – stara sprawdzona metoda Rafała 😉

Robaczki widać na zdjęciu. Każdy z 4 wałów ma takie 4 robaczki.

Można również kupić metalowe koła skrzyni biegów. Niestety ja chyba trafiłem na felerną partię, ponieważ byłem chyba jednym z pierwszych zamawiających z banggood i moje koła były fatalnie wykonane. Musiałem szlifować otwory w kołach bo nie chciały wejść na sprzęgło. Na szczęście zostało to poprawione i następni użytkownicy nie mieli tego problemu.

2 thoughts on “Pakiet oraz metalowe wały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *