Kupa ludzi pyta o modyfikacje modelów WLToys 12428, Feiyue, JJRC Q39, Virhuck, Amewi, które są bliźniakami oraz JJRC Q46, który jest tak na prawdę kopią WLToys 12428 z inną budą. Przedstawiam listę proponowanych części, które można sobie włożyć do ww. modeli, jeśli chcemy zmienić wersje RTR na wersje bezszczotkowe. Przerobienie ww. modeli na wersje bezszczotkowe wiąże się z wymianą całej elektroniki, ponieważ seryjnie ww. modele są wyposażone w układ ESC zintegrowany z odbiornikiem i sama wymiana silnika i ESC nic nie da. Podzespoły które zaproponuję nie są zobowiązujące ale pokazują, jakiego typu podzespoły należy szukać do konkretnych modeli.

Feiyue FY03, JJRC Q39, Virhuck, Amewi

Pamiętajcie, że wersje RTR mają odbiornik zintegrowany z ESC. Nie dotyczy to wersji FY07, który jest na bezszczotce w wersji RTR i ma zewnętrzny odbiornik. 

Silnik i ESC klasy 28XX, gdzie XX oznacza długość, a 28 średnicę. Jest to odpowiednik silnika szczotkowego klasy 390, który seryjnie jest w modelach Feiyue FY03, JJRC Q39, Virhuck, Amewi. Moja propozycja to 2838. Maksymalnie wejdzie 2845.

Serwo – tu bez modyfikacji nie mamy niestety wyboru. Alternatywą jest JX 2504 ale potrzebne jest mocowanie z WLTOYS, ponieważ serwo z Feiyue jest mniejsze niż w WLTOYS. Można również użyć serwa CORONA.

Aparatura+odbiornik – tutaj musimy kupić nową aparaturę, bo jak pisałem wyżej, seryjna aparatura staje się bezużyteczna przy przejściu na bezszczotkę. Moja propozycja to Austar AX5S, która ma możliwość skręcenia mocy do 30% i 60%.

WLTOYS 12828 oraz JJRC Q46

Tutaj historia się powtarza z dwoma różnicami. Silnik jest klasy 540 oraz serwo jest większe i nie trzeba nic przerabiać. Polecam również kupić zestaw metalowych dyfrów, ponieważ WLTOYS i JJRC Q46 mają niestety plastikowe.

Silniki bezszczotkowe klasy 36XX, gdzie 36 to średnica, a XX określa długość silnika. Proponuję 3650.

Serwo – konkretnie dwa modele ale proponuję tańszy JX 2504 lub JX 2506, które jest mocniejsze.

Aparatura+odbiornik – jak wyżej Austar AX5S

Pamiętajcie, że to są moje propozycje, które nie są zobowiązujące. Każdy może sobie sam dobrać elementy. Pamiętajcie tylko o tym, że te podobne do siebie modele różnią się rozmiarem silników i serw. O różnicach w zawieszeniu i przeniesieniu napędu postaram się napisać w późniejszym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *