Po moim ostatnim wpisie odnoście pakietu Gens Ace LiPo 2S 4200mah dostałem mnóstwo pytań o ładowarkę. Nie każdy chce od razu wydawać 100zł na ładowarkę mikroprocesorową, dlatego przedstawiam tańsze ładowarki, które spokojnie naładują nam pakiety LiPo do maksymalnie 3S.

Pierwszą propozycją jest ładowarka firmy REDOX, która ładuje prądem 1A, czyli taki pakiet 4200mah naładuje do pełna w 4 godziny. Mówimy oczywiście o totalnie rozładowanym pakiecie do zera. W przypadku LiPo będzie to oczywiście niemożliwe, ponieważ LiPo nie wolno rozładowywać poniżej 3,0V na celę bo uszkodzimy sobie pakiet.

Drugą propozycją jest ładowarka firmy SKYRC, która ładuje prądem 1,2A. Ta naładuje pakiet 4200mah ciut szybciej. Dodatkowo ładowarka automatycznie wykrywa naładowanie akumulatorów i kończy ładowanie.

Polecam również zaopatrzyć się w buzzer. Jest to proste urządzenie, które podpinamy pod złącze balansera. Po podłączeniu buzzer pokazuje nam aktualny stan naładowania pakietu LiPo, Li-ion również nam pokaże. Jest to o tyle fajne, że możemy szybko sobie sprawdzić ile zostało jeszcze nam V w pakiecie. Nie jest to oczywiście super dokładny pomiar ale na szybko jak najbardziej się sprawdza. Najważniejszą jednak funkcją buzzera jest jego alarmowanie o osiągnięciu zaprogramowanej wartości. Jeśli nasze ESC nie posiada odcięcia dla pakietu LiPo, to nie będziemy wiedzieli kiedy pakiet osiągnie 3,0V na celę. Jeśli nadmiernie rozładujemy pakiet LiPo to nastąpi jego trwałe uszkodzenie, a tego przecież byśmy nie chcieli 🙂 Buzzer może zacząć piszczeć wcześniej, ponieważ podczas jazdy napięcie pakietu spada chwilowo także nie należy się tym przejmować. Robi co prawda trochę hałasu ale zawsze można podejść i zobaczyć, czy V na pakiecie nie spadło już do wartości którą ustawiliśmy sobie.

11 thoughts on “Ładowarka LiPo

 1. Chyba przechwaliłem swoje li-jon 1500 z pudełka. Nie ładują się… Ale dwa inne Lipo 3200 też całą noc się ładowały i dioda na ładowarce od samochodu z pudełka nadal czerwona.. Czyżby coś z ładowarką? One siadają po trzech ładowaniach?

  1. A ty ładujesz lipo tą seryjna ładowarką?
   Ona nie nadaje się do Lipo

 2. A takiego REDOXa v2 jak kupie bez zasilacza to zasilacz od laptopa uciagnie?

 3. Kupiłem właśnie REDOX ALPHA V2 za 105pln. Ładuje się pierwszy pakiet 3200. Zobaczymy co teraz będzie…

 4. Tak, słyszałem ale podobno nie koniecznie. Dopiero jak się zaczynają rozjezdzac napięcia na “celach”. Dobra ładowarka to wyrównuje.
  Po zmianie ładowarki wszystkie aku, łącznie z tym z pudelka rtr ładują się poprawnie i działają.
  Wychodzi na to że to nie fabryczny pakiet lijo 1500 się zepsuł, tylko jest coś z ładowarką z rtr….
  Wraca mi wiara… :))

 5. Witam
  Możecie mi powiedzieć, bo ta w/w ładowarka SKYRC ma w swojej specyfikacji, że jest kompatybilna dla akumulatorów od 7.8V do 11.1V. Czy to oznacza, że jeśli mam LiPo 7.4V to ta ładowarka nie będzie działać??
  Muszę szybko kupić ładowarkę i nie wiem czy ta SKYRC będzie mi ładować te moje akumulatory…

 6. A może powiesz coś na temat ładowarek lipo które Ty polecasz na początek. Ten artykuł jest sprzed 4 lat i na pewno dużo zmieniło się w tym temacie. Ja nie mogę się zdecydować co wybrać do max 200zł z zasilaczem. Może jakieś typy?

  1. Kwestia budżetu.
   SkyRC T100 jest bardzo dobra i kosztuje całkiem spoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *