Dzisiaj chciałem Wam pokazać, jakie koła kupiłem sobie do mojego Feiyue:

Koła kupiłem na gearbest.com. Zamówienie złożyłem 10 września a 22 września koła otrzymałem przesyłką rejestrowaną.

Zapłaciłem za 4 sztuki z przesyłką niecałe 30zł dzięki punktom GB, które można wykorzystać przy robieniu zakupów i otrzymujemy rabaty.

Są również do kupienia na banggood.com ale niestety znacznie drożej.

Koła są bardzo dobrze wykonane. Są klejone i samopompujące. W środku prawdopodobnie są puste ale nie powinno to przeszkadzać w ich użytkowaniu ze względu na samopompowanie. Posiadają mocowanie na hex 12mm oraz śrubę M4. Bieżnik jest bardzo ładny.

Na stronie głównej możecie sobaczyć jak się prezentują w Land Busterze jednak prawdopodobnie nie będą się do niego nadawały, ponieważ Land Buster nie ma mocowania na hex, tylko w osi ma pin, na który nakłada się koło. Oryginalne koła z Land Bustera tak właśnie są mocowane.

Koła mają następujące wymiary: średnica zewnętrzna 100mm, szerokość 50mm.

Są oczywiście większe od fabrycznych z Feiyue, które mają 96cm średnicy zewnętrznej i szerokość niecałe 3cm. Postanowiłem je zmienić, ponieważ po przejrzeniu youtuba i wymianie doświadczeń z użytkownikami Feiyue z USA te spisują się bardzo dobrze oraz poprawiają stabilność modelu.

Koła prawdopodobnie są sprzedawane jako lewe i prawe, po jednej sztuce w komplecie. Ja kupiłem 2 komplety i mam 2 lewe i 2 prawe. Możecie to sobie zobaczyć w galerii na podstawie kierunku bieżnika na oponach.

Przez krótki czas używałem kół z Land Bustera w Feiyue ale niestety kompletnie się do Feiyue nie nadają. Dlaczego? Ze względu na brak hexa w kołach Land Bustera. Brak hexa powoduje, że koło bezpośrednio styka się z obudową tylnego mostu. Powoduje to niestety bardzo duży opór na kolach i koła hamują. Hex powoduje nam dystans i luz pomiędzy hexem a obudową tylnego mostu i koła kręcą się swobodnie.

 

 

2 thoughts on “Nowe koła do Feiyue

  1. Powiedz proszę, czy dla fabrycznego silnika (390) te koła nie będą zbyt dużym utrudnieniem? Autko z nimi prezentuje się znacznie lepiej.

    1. Nie są żadnym problemem.
      Bieżnik jest “śliski” i model dobrze sobie radzi z tymi kołami. Większa średnica będzie sprawiała problemy, ale tu za dużych i tak się nie włoży, bo powyżej 100mm średnicy, koła przy skręcie ocierają o podwozie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *