Jakiś czas temu znalazłem fajną karoserię Jeepa Rubicona.

Postanowiłem zatem zbudować kolejny model. Mój syn bardzo polubił trial, dlatego nie pozostało mi nic innego, jak zbudować drugi model przeprawowy, żeby jeździć razem. Padło na podwozie MST CFX. Podwozie zakupiłem na stronie https://www.asiatees.com w promocji, z darmową dostawą. Dodatkowo przy pierwszym zakupie dostajemy 10% rabatu, więc cena była bardzo atrakcyjna. W zestawie dostałem kompletne podwozie w wersji KIT + zębatkę atakującą 19T. Podwozie zamówiłem 1 sierpnia a już 14 sierpnia miałem je w domu. Po otrzymaniu paczki, wieczorem we wtorek zabrałem się do montażu podwozia. 

Podwozie MST CFX ma 3 ustawienia rozstawu osi. Ja wybrałem największy, czyli 267mm. Pasuje idealnie do karoserii.

 

Kilka rzeczy musiałem oczywiście domówić, ponieważ KIT nie posiada żadnej elektroniki. Domówiłem następujące podzespoły:

Silnik szczotkowy 55T

ESC HobbyWing QuicRun 1060 60A 

Serwo 20kg wodoodporne 

Koła

Felgi

Nadajnik i odbiornik

Karoseria została umocowana na magnesach:

Niestety karoseria jest dość niska i zabrakło z tyłu miejsca na nadajnik i ESC, dlatego poszły pod karoserię. Przykleiłem je klejem na gorąco:

Ponadto, zrezygnowałem z seryjnych amortyzatorów o długości 70mm, ponieważ karoseria na środku opiera się o rozdzielacz napędu i koła za mocno odstawały w dół względem nadwozia. Dlatego zainstalowałem amorki 60mm z WLtoys.

Zostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, jak oświetlenie przednie i tylne, dołożenie pakietu 3S, którzy przyjdzie na tył oraz oczywiście kierownik 🙂

A tak model prezentuje się w terenie. Dodam, że jest to pierwsza jazda z synem. Mieliśmy przy tym kupę radochy 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *