Dużo osób pyta mnie o części zamienne do Feiyue.

Przedstawiam listę części zamiennych do Feiyue FY03. Pasują one również do modelu 01, 02, 04 i 05.

Lots of people asked me for spare parts of Feiyue FY03 so here is the list:

Elektronika do bezszczotki / brushless parts:

UWAGA – GOTOWY ZESTAW PASUJĄCY DO ORYGINALNEJ APARATURY Z ZEWNĘTRZNYM ODBIORNIKIEM

Możliwe są również metalowe zamienniki, które jeśli ktoś chce to polecam zakupić przy wymianie, np. w przypadku uszkodzenia jakiegoś podzespołu. Pamiętać jednak należy o tym, że metalowe elementy nie są sprężyste i można urwać coś lub wyrwać pół zawieszenia przy większej kraksie. Elementy z tworzywa sztucznego są sprężyste i w razie uderzenia wracają do swojego kształtu oraz mamy mniejsze ryzyko wyrwania czegoś i uszkodzenia połowy modelu oraz narażenia się na większe koszty naprawy. Od razu zaznaczam, że przy instalacji metalowych ulepszeń trzeba się napracować. Sam posiadam tył w metalu i nie powiem, namęczyłem się przy tym. Tylny metalowy wał napędowy rozleciał się po pierwszej jeździe, dlatego odradzam jego zakup – chyba że go poprawili – jest po prostu słabo wykonany. Dlatego polecam poszukać innego wału, jeśli ktoś chce koniecznie wymienić go na metalowy. Ja wróciłem do seryjnego plastiku i jest ok. Na dodatek kolega Adrian posiada kompletne metalowe zawieszenie w swoim Feiyue i niestety trzeba dużo rzeczy szlifować żeby wszystko pasowało jak ulał, np. przednie wahacze nie mają miejsca na półosie i trzeba je zeszlifować mocno i wyprofilować. Inaczej półosie będą tarły o wahacze. Dlatego ja nie zmieniam przedniego zawieszenia na metalowe i zostaje przy seryjnym.

Lista metalowych ulepszeń / metal upgrades:

 

12 thoughts on “Feiyue FY03 / WLToys 12428 – części zamienne / spare parts

 1. Askіng questions ɑre in fact nice thing if you are not undегstanding something totally, hoᴡever this post pгesents pleasant understanding even.

 2. Pytanie małe. Czy FeiYue FY-05 ma takie same zawieszenie jak FY-03? No bardziej czy jest to to samo tyle, że ma zewnętrzna budę inną?
  Chodzi głównie o upgrade na full metal.

    1. Fy07 to to samo co fy03 tylko odnowiony.
     Z Wltoys pasuje zawieszenie ale nie napęd bo Wltoys ma kielichy i dogbones a Feiyue ma kardany

     1. Super 🙂 FY07 już do mnie leci. A powiedz mi kolego czy są do tego modelu dostępne amortyzatory olejowe i jaką ewentualnie bateryjkę włożyć żebym mógł się niem pobawić dłużej jak te 15 minut na seryjnej? Widziałem Twój opis że pasuje Redox 4000mah Hardcase , to będzie dobry wybór? rozumiem że potrzebuję dedykowanej ładowarki do takiego pakietu? Sorki za łupie pytania , dopiero zagłębiam się w świat modeli RC

 3. Witam!

  Nigdzie w necie nie mogę znależć na jakim protokole działa Feiyue ? Widzialem ze WLtoys 12428 lata na V202 ale czy Feiyue rownież? :O

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *